• ohadzici@bih.net.ba

Dobrodošli
Općina Hadžići

Održano općinsko takmičenje učenika osnovnih škola iz predmeta fizika

Takmičenje iz fizike je održano u ponedjeljak 07. marta 2022. u OŠ ''Hilmi ef. Šarić'' u Tarčinu sa početkom u 9.00 sati. Takmičenje je bilo pjedinačno, a takmičili su se učenici VIII i IX-ih razreda devetogodišnje škole. Škole su predstavljala po tri učenika za svaki razred, a za izradu zadataka su imali tri školska sahata (135 min.).

Nakon što je komisija, imenovana od strane Ministarstva KS, za svaki razred pregledala radove i sumirala rezultate, isti su pod šiframa dati na uvid takmičarima radi eventualnih primjedbi, te su nakon razmatranja istih proglašeni i pobjednici.

U pojedinačnoj konkurenciji kod VIII razreda najbolji je bio Zuko Bilal, učenik OŠ ''6.mart'' iz Hadžića (60 bodova), drugo i treće mjesto osvojili su učenici iste škole, i to: Bašić Faris (57 bodova) i Proha Merjema (47,5 bodova).

U ukupnom skoru kod VIII-ih razreda najbolji su bili učenici OŠ ''6.mart'' iz Hadžića koji su osvojili 164,50 bodova, druga je bila OŠ ''9.maj'' Pazarić (88 b), treća OŠ ''Hadžići'' iz Hadžića (39,5 b), četvrta OŠ ''Hilmi ef.Šarić'' Tarčin (23,5 b), a peta OŠ ''Zaim Kolar'' iz Trnova (17 b).

Najviše uspjeha kod IX-ih razreda su imali učenici OŠ ''Hadžići'' iz Hadžića koji su osvojili prvo i drugo mjesto, te su tako bili najbolji u plasmanu IX-ih razreda (45,5 bodova). Drugo i treće mjesto u kategoriji IX razreda djelile su OŠ ''6.mart'' i OŠ ''Hilmi ef.Šarić'' Tarčin sa 31 bodom, četvrta je bila OŠ ''9.maj'' Pazarića (20,5 b), a peta OŠ ''Zaim Kolar'' Trnovo (9 b).

Pojedinačno su prva dva mjesta zauzeli učenici OŠ ''Hadžići'' iz Hadžića Kadrić Anida prva sa 20,5 bodova i Poljak Muamera druga (19,5 b), dok je trece mjesto osvojila Horman Farah iz OŠ ''Hilmi ef.Šarić'' Tarčin (18,5 bodova).

U ukupnom zbiru bodova za VIII i IX razred prva je OŠ ''6.mart'' Hadžići sa osvojenih 195,5 bodova, druga OŠ ''9.maj'' Pazarić (108,5 bod.), treća OŠ ''Hadžići'' Hadžići (85 bodova), četvrta OŠ ''Hilmi ef. Šarić'' Tarčin (54,5 b), a peta OŠ ''Zaim Kolar'' iz Trnova (17 bodova).

Za svako takmičenje za prva tri mjesta su učenicima obezbjeđene diplome i skromne novčane nagrade: 1. mjesto - 70,00 KM, 2.mjesto-50,00 KM i 3.mjesto- 30,00 KM. Za učenike i sve učesnike u takmičenju obezbjeđeni su sendviči, sokovi i voće.